Perustiedot

Tikkakosken Tikka ry

on seura, joka tarjoaa lapsille ja nuorille laadukasta toimintaa turvallisessa ympäristössä. Toiminnan pääpaino on lasten ja nuorten liikuntaharrastuksen edistämisessä ja kasvun ohjaamisessa. Nuori-Suomi seurana tarjoamme myös kaikille, jotka ovat mukana toiminnassa mahdollisuuden osallistua peleihin ja turnauksiin. Jokaiselle löytyy pelipaikka, vilttiketjua ei meillä ole.

Tikassa voit harrastaa jalkapalloa, ringetteä, yleisurheilua ja pesäpalloa. Harrastajilla on käytössään liikuntahalli, jäähalli, uimahalli, kuntosali, yleisurheilukenttä ja monta pallokenttää. Seuran kaikki ohjaajat ovat koulutettuja.

Ilmoittaudu mukaan toimintaan!

Lisätietoja seuran kotisivuilta...

Tikkakosken Tikka: Joukkueet

Tikka Aikuisringette Nimenhuuto.com

Katja kirjoitti: Olen flunssassa. Toivottavasti toiminta jatkuu. (3 kuukautta sitten)

Päivitetty 7 päivää sitten

Ringette
Tikkakoski
Naiset
30