Hae joukkueita ja seuroja
Löydetyt joukkueet ja seurat
FC KiimU P12 Nimenhuuto.com
⚽ FC KiimU P12 Tervetuloa mukaan Kiimingin omaan jalkapallojoukkueeseen! Meillä jokainen pelaaja saa kehittyä omalla tasollaan – tärkeintä ei ole, missä olet nyt, vaan että haluat mennä eteenpäin. Harjoittelu on jaettu kilpa- ja haasteryhmiin, jotta jokainen saa itselleen sopivan tempon ja haasteen. Erityispainona on fysiikka ja kehonhallinta kokonaisvaltaisesti, jotta pelaajat vahvistuvat monipuolisesti ja kestävästi. Pelataan tosissaan, muttei tosikkona. Täällä rakennetaan joukkue, joka juoksee, taistelee ja kasvaa yhdessä – kentällä ja sen ulkopuolella. 💛 Meillä pelaa kaikki.
Päivitetty 2 päivää sitten
| Jalkapallo | |
| Kiiminki | |
| Pojat | |
| 31 |
Kontion Pallo Nimenhuuto.com
Alakylän ehdottomasti kovin sählyporukka tuohon aikaan tuossa paikassa. Tavoitteellinen tulosurheilu on kaikki kaikessa. Siksi Kontion Pallo pyrkii määrätietoisesti kohti isompia kaukaloita, kirkkaampia valoja ja laajoja fanijoukkoja. Tavoitteenamme on olla yksi Suomen parhaista, tällä kokoonpanolla pelaavista joukkueista vuoteen 2030 mennessä. Jos elämäsi kaipaa uusia haasteita, liity Kontion palloon. Taantuvia taitoja tukien, Kontion Pallo. You´ll never sauno alone
Päivitetty 6 päivää sitten
| Sähäly, Jalkapallo, Futsal ja Saunominen | |
| Kiiminki | |
| Miehet | |
| 55 |
LaFK Miehet Nimenhuuto.com
Laivakankaan Futis Klubi Miesten joukkue Seuran viralliset sivut löytyy osoitteesta www.lafk.fi Ko. sivuilla yhteystiedot myös juniorijoukkueisiin.
Päivitetty 4 kuukautta sitten
| Jalkapallo ja Futsal | |
| Kiiminki | |
| Miehet | |
| 32 |
JuNsU Nimenhuuto.com
JuNsU on Oulun divareita tahkoava jalkapallo- ja futsaljoukkue, joka vannoo sexy footballin nimeen. JuNsUun ovat kaikki pelurit tervetulleita; ikään, taitotasoon tai elopainoon katsomatta, ns. "reenien kautta"!
Päivitetty melkein 3 vuotta sitten
| Jalkapallo ja Futsal | |
| Ylikiiminki, Oulu | |
| Miehet | |
| 29 |
LaFK-07 Nimenhuuto.com
Kiiminkiläinen jalkapallo ja futsaljoukkue. Talvisin harjoitellaan sisällä jalkapalloa ja futsalia kolme kertaa viikossa. Kesäisin treenataan jalkapalloa Laivakankaan tekonurmella kolme kertaa viikossa. Osallistumme kauden mittaan useisiin eri turnauksiin, paikallisiin sarjoihin sekä piirisarjaan.
Päivitetty noin 5 vuotta sitten
| Jalkapallo ja Futsal | |
| Kiiminki | |
| Pojat | |
| 26 |
FC KiimU T15 Nimenhuuto.com
2010-2013 -syntyneiden tyttöjen harrastejoukkue Oulun seudulta. Otamme lisää pelaajia mukaan myös kauden aikana, rohkeasti kokeilemaan!
Päivitetty noin 19 tuntia sitten
| Jalkapallo | |
| Kiiminki, Oulu | |
| Tytöt | |
| 15 |
Kiimingin jalkapallo Nimenhuuto.com
Höntsä futista Kiiminkipuiston tekonurmella sunnuntaisin
Päivitetty yli 2 vuotta sitten
| Jalkapallo | |
| Kiiminki | |
| Sekajoukkue | |
| 31 |
